5. Çevrim İçi Matematik Festivali

Türkiye Matematik Kulübü olarak 5. Matematik Festivaliyle karşınızdayız! 23-24-25 Aralık günleri gerçekleştireceğimiz bu festivalde hep beraber yeni şeyler öğrenmekle beraber çok da eğleneceğiz.

Amacımız, matematik öğreniminin farklı yönlerini keşfetmek, katılımcıya yeni soru işaretleri ve bakış açıları kazandırmak. Bu doğrultuda, festivalimiz her yaştan matematikseverin bir arada bulunmasına olanak sağlıyor. Festivalimizin, ortak ilgi alanları olan insanların birbiriyle fikir alışverişinde bulunmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Peki, nedir bu Matematik Festivali? Matematik Festivali; gönüllü insanların öncülük ettiği atölyeler, akşam yayınları, sohbet ve oyunlar aracılığı ile ilkokul öğrencisinden akademisyenlere dek matematiğe gönül verenleri buluşturan bir etkinliktir. Geçtiğimiz senenin festivalinde 14 farklı atölye gerçekleştirdik. Küçük gruplar halinde bir araya geldiğimiz atölyelerde bazen somut bazen de soyut olarak bir ürün ortaya koyduk. Bu ürünleri bazen kod yazarak, bazen grafiğe adımızı yazarak, bazen de origami yaparak elde ettik. Bu seneki festivalimizde gerçekleştireceğimiz atölyelerimiz için ise çok heyecanlıyız.

Festival akşamları YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştireceğimiz Akşam Yayınları’nda farklı atölyelere dağılmış katılımcılarımızı ortak bir yere toplayarak, matematik alanında uzman olan insanlarla bir araya getireceğiz. Bazı akşamlar ise hep beraber sohbetler edip bazen ise matematik üzerine oyunlar oynayacağız.

Katılımcı Başvuru Formu

Atölye Başvuru Formu

The event is finished.

Tarih

24 Aralık 2022
Expired!

Zaman

Tüm Gün