2. Matematik Festivali

Türkiye Matematik Kulübü tarafından ilki Ağustos ayında çevrim içi olarak gerçekleştirilen Matematik Festivali, öğrenimin okullarla sınırlı olmadığı ilkesini temel alır.

25-26-27 Aralık tarihlerinde çevirim içi olarak ikincisini düzenleyeceğimiz festivaldeki amacımız bazı konuları ezberlemek değil, konular hakkında test çözmek değil, sizi sınava hazırlamak hiç değil. Amacımız, matematik öğreniminin hazır bilgiyi tüketmek olmadığını göstermek, katılımcıya yeni soru işaretleri ve bakış açıları kazandırmak. Bu doğrultuda, festivalimizin ilkokul öğrencisinden akademisyenine uzanan bir katılımcı kitlesini hedeflediğini ve festivalimize ilgi duyan herkesin katılabileceğini belirtmek isteriz.

Festival; her birine birer gönüllünün öncülük ettiği ve katılımcıların aktif olarak katılabileceği atölyelerden ve seminer şeklinde gerçekleştirilen akşam yayınlarından oluşuyor. Discord platformu üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek etkinlikte; bolca ispat yapacak, algoritma yazmayı öğrenecek bir yandan geometrinin temellerini konuşurken bazen de çizge kuramını inceleyeceğiz. Matematik dolu üç gün geçirmek isteyen yediden yetmişe herkesi bekliyoruz.

Festival akşamlarında youtube üzerinden canlı olarak gerçekleştirdiğimiz akşam yayınlarına buradan ulaşabilirsiniz. Bir sonraki festivalde görüşmek üzere!

ATÖLYELER