3. Matematik Festivali

Türkiye Matematik Kulübü olarak “Bilginin, eğitimin okullara sığmadığı bu dönemde ilgi duyduğumuz alanlarda kendimizi geliştirmek de bizlere düşüyor.” diyerek gerçekleştirdiğimiz Matematik Festivali’nin üçüncüsünü 2-3-4 Nisan tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirdik.

Amacımız, matematik öğreniminin hazır bilgiyi tüketmek olmadığını göstermek, katılımcıya yeni soru işaretleri ve bakış açıları kazandırmaktı. Bu doğrultuda, festivalimiz ilkokul öğrencisinden akademisyenine uzanan bir katılımcı kitlesine ev sahipliği yaptı ve her yaştan matematikseveri bir araya getirdi. Festivalin, ortak ilgi alanları olan bu insanların birbiriyle fikir alışverişinde bulunmasına katkı sağladığına inanıyoruz.

Discord platformu üzerinden gerçekleşen festivale 392 kişi katıldı ve birbirinden farklı 20 atölye gerçekleşti. Festival akşamlarında YouTube üzerinden gerçekleştirdiğimiz canlı yayınlarda Az Kelime Çok İşlem oynadık, Kübra Dölaslan ile Sihirli Kareler atölyesi gerçekleştirdik ve katılımcıların, atölye sahiplerinin ve organizasyon ekibinin gözünden festivali değerlendirdik. Son akşam yayını, festival ve kulüp aracılığı ile nice güzel arkadaşlıklar inşa ettiğimizi bize tekrardan hatırlattı!

Matematik dolu çok güzel üç gün geçirdiğimiz bu festivalde birbirinden değerli birçok insanla tanıştık. Katılımcıları bir sonraki festivali gerçekleştirmek için aramıza davet ediyor ve dördüncü festivali dört gözle bekliyoruz…

III. Matematik Festivali’ndeki Atölyeler

III. Matematik Festivali Akşam Yayınları