2. Lise Matematik Çalıştayı

Lise Matematik Çalıştayı, daha önce düzenlenen çalıştaylardan farklı olarak hedef kitlesi lise öğrencileridir. 2021 yılında 5 – 6 Haziran tarihlerinde çevrim içi platformlar üzerinden gerçekleştirildi. Bu sene ise 25-26 Haziran 2022 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecektir. Zoom üzerinden yapılan konuşmalar, Youtube üzerinden de canlı olarak takip edilebilecektir. Discord sunucusunda, katılımcıların birbirleri ile konular hakkında konuşabilmeleri sağlanacaktır. Akşam yayınlarında ise hem eğlenip hem de konuşmalar dinleyeceğiz.

Planladığımız çalıştayda lise öğrencilerine hem matematik konuşabilecekleri bir ortam sunmak hem de onları alanında uzman matematikçilerle buluşturmak istiyoruz. Lise öğrencilerine içinde bulunabilecekleri bir akademik ortam deneyimi yaşatarak matematiğin sadece bir okul dersi olmadığı farkındalığını kazandırıp öğrencileri sorgulayıcı bir yaklaşıma teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Çalıştayda konuşmalar geniş bir kitleye hitap edecek olup, genel konuşmacıların yer alacağı açılış konuşmasından sonra öncelik lise öğrencilerinin olmak üzere lise ve üzeri seviyelerdeki öğrenciler tarafından paralel konuşmalar gerçekleştirilecektir. Tekrardan bir genel konuşma yapıldıktan sonra akşam problemleri ile gün noktalanacaktır. Akşam problemlerinde gün içerisinde konuşmacıların sorduğu sorular, bir genel konuşmacı eşliğinde öğrenciler tarafından tartışılacaktır.

Geçen sene çok güzel konuşmalarımız, akşam yayınlarımız oldu. Bir sürü arkadaşlık edinip hep beraber gülüp eğlendik. Eğer siz de kendinize bir şeyler katmanın yanında çalıştay ortamını görmek istiyorsanız sizi de 2. Lise Matematik Çalıştayımıza bekleriz!

KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

KONUŞMACI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Çalıştayda konuşma vermek istiyorum ama nasıl hazırlanacağımı bilmiyorum. Bana konu önerebilecek, yol gösterecek, gerektiğinde danışabileceğim birine ihtiyacım var diyenler için danışan formu hazırladık. Danışan formunu doldurduktan sonra bir danışman ile eşleşip beraber çalışarak konuşmanıza hazırlanabilirsiniz. DANIŞAN FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Tarih

25 - 26 Haziran 2022

Zaman

08:00 - 18:00