2. Matematik Eğitimi Çalıştayı

Türkiye Matematik Kulübü olarak amaçlarımız doğrultusunda düzenlediğimiz matematik eğitimiyle ilgilenen herkese yönelik, matematik eğitimini tümüyle ele alan Matematik Eğitimi Çalıştayının ikincisini gerçekleştiriyoruz. Matematik Eğitimi Çalıştayı 18 -19 Şubat 2023 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleşecektir.

Çalıştayda çağırılan konuşmacılar kendi uzmanlık alanlarına yönelik konuşma yapacaklardır. Aynı zamanda matematik eğitimiyle ilgilenen kişiler konuşma başvurusu yaparak çalıştayda belli bir konuda konuşma verebilecektir, böylelikle bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleşecektir.

Bu konuşmaların yanı sıra panel veya sohbet şeklinde gerçekleşecek olan akşam yayınları da olacaktır.

Tüm konuşmalar ve akşam yayınları Türkiye Matematik Kulübü Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır. Çalıştay süresince Discord sunucusunda bir araya gelerek sohbetler edilecektir.

Bu çalıştayda alanında uzman kişiler matematik eğitiminde öne çıkan konular, problemler veya yaklaşımlar hakkında konuşmalar vereceklerdir. Aynı zamanda öğretmen, akademisyen, öğretmen adayı veya matematik eğitimine gönül vermiş kişiler; kendi tasarladıkları bir materyal, etkinlik, oyun veya ders planı örneğini bu konuşmalarda anlatarak deneyim paylaşımında ya da doğrudan matematik eğitimiyle ilgili herhangi bir konu üzerine konuşma vererek bilgi aktarımında bulunabileceklerdir. Matematik Eğitimi Çalıştayı’na siz de konuşma vererek katkıda bulunmak isterseniz aşağıda bulunan formu doldurabilirsiniz. Matematik Eğitimi Çalıştayı’nda görüşmek üzere.

 

1.Matematik Eğitimi Çalıştayı Oynatma Listesi

Konuşmacı Başvuru Formu

Katılımcı Kayıt Formu

Tarih

18 - 19 Şubat 2023

Zaman

Tüm Gün