Matematik Eğitimi Çalıştayı

Türkiye Matematik Kulübü olarak amaçlarımız doğrultusunda matematik eğitimiyle ilgilenen herkese yönelik, matematik eğitimini tümüyle ele alan Matematik Eğitimi Çalıştayı planlamaktayız.

Matematik Eğitimi Çalıştayı 6-7 Kasım tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleşecektir. Çalıştayda çağırılan konuşmacılar kendi uzmanlık alanlarına yönelik konuşma yapacaklardır. Aynı zamanda matematik eğitimiyle ilgilenen kişiler konuşma başvurusu yaparak çalıştayda belli bir konuda konuşma verebilecektir, böylelikle bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleşecektir. Bu konuşmaların yanı sıra panel şeklinde gerçekleşecek akşam yayınları da olacaktır. Tüm konuşmalar ve akşam yayınları Türkiye Matematik Kulübü Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır. Çalıştay süresince Discord sunucusunda bir araya gelerek sohbetler edilecektir.

Bu çalıştayda alanında uzman kişiler matematik eğitiminde öne çıkan konular, problemler veya yaklaşımlar hakkında konuşmalar vereceklerdir. Aynı zamanda öğretmen, akademisyen, öğretmen adayı veya matematik eğitimine gönül vermiş kişiler; kendi tasarladıkları bir materyal, etkinlik, oyun veya ders planı örneğini bu konuşmalarda anlatarak deneyim paylaşımında ya da doğrudan matematik eğitimiyle ilgili herhangi bir konu üzerine konuşma vererek bilgi aktarımında bulunabileceklerdir.

Çalıştaya siz de konuşma vererek katkıda bulunmak isterseniz aşağıda bulunan formu doldurabilirsiniz.

Form: https://forms.gle/AVaGAYJtVkBubhPy7

NOT:Konuşma başvuruları için son tarih 27 Ekim 2021!

MATEMATİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYINA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

Tarih

Kas 06 - 07 2021

Zaman

All Day