Okul Ziyaretleri

Topluma matematiği doğru şekilde tanıtmayı ve matematiğe karşı var olan ön yargıları yıkmayı kulübümüzün amaçları arasında görüyoruz. Özellikle öğrencilerin bir sonraki kademedeki öğrencilerle bir araya gelmesinin matematik farkındalığı oluşturmada önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Bu nedenlerle, “Okul Ziyaretleri” etkinliğinde çeşitli okulları ziyaret ederek öğrencilerle buluşuyoruz.

Pandemi koşullarına göre yüz yüze veya çevrim içi olarak gerçekleşecek ziyaretlere bir grup lise öğrencisi ve üniversite öğrencisi/mezunu katılmaktadır. Ziyaretler ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bir matematik semineri ile başlayıp ardından katılımcıların bölümlerini ve okullarını tanıttıkları bir söyleşiyle devam eder. Böylelikle öğrencilerin hem matematiği keşfetmesi hem de üniversite/lise hayatına dair fikir edinmesi sağlanır.

Bu zamana kadar yapılan ziyaretlere aşağıdan bakabilirsiniz.

Eğer sizin okulunuzu da ziyaret etmemizi isterseniz bizimle e-posta aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz. Öğrencilerimiz ile bir araya gelmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

13 ŞUBAT 2021 – TEKİRDAĞ ANADOLU LİSESİ

20 ŞUBAT 2021 – ŞEHİT MUSTAFA SEZGİN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

27 ŞUBAT 2021 – KADIKÖY ATABEY EĞİTİM KURUMLARI

17 MART 2021 – ESKİŞEHİR FATİH FEN LİSESİ

4 HAZİRAN 2021 – İZMİR ATATÜRK LİSESİ

13 HAZİRAN 2021 – ÇAPA SINAV KURS

14 HAZİRAN 2021 – ÖZEL BİLGİN ANADOLU LİSESİ

29 KASIM 2021 – HATAY BİLİM VE SANAT MERKEZİ

29 ARALIK 2021 – ALİ FUAT BAŞGİL ANADOLU LİSESİ

18 ŞUBAT 2022 – ÇUKURAMBAR AÇILIM KOLEJİ